Wszystko o reformie edukacji

Informacja ze strony MEN

Reforma edukacji – odwiedź specjalny serwis internetowy

www.reformaedukacji.men.gov.pl – pod tym adresem wystartował specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji.

Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na temat reformy edukacji z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz organu prowadzącego szkołę.

Znajdują się tam informacje dotyczące głównych zmian w ustroju szkolnym, między innymi: przekształceń szkół, nowych rozwiązań w systemie kształcenia zawodowego, ochrony miejsc pracy dla nauczycieli, kształcenia specjalnego czy egzaminów zewnętrznych.

Na stronie internetowej każdy rodzic może sprawdzić, do jakiej szkoły uczęszczać będzie jego dziecko od 1 września 2017 r. Podajemy tam także kontakty telefoniczne do pracowników ministerstwa, którzy pozostają do Państwa dyspozycji oraz harmonogram wprowadzania zmian w systemie edukacji.

Departament Informacji i Promocji