NASZE MUZYCZNE SUKCESY …

Cały rok szkolny obfitował w szereg uroczystości, konkursów, koncertów muzycznych.

W październiku w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie odbył się I etap przesłuchań Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych Śpiewam Tobie Polsko, gdzie nasz zespół wokalno-instrumentalny Zaśpiewani otrzymał wyróżnienie.

W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy po raz pierwszy szkolny konkurs piosenki, którego tematem była Polska pieśń patriotyczna. Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych.

W kategorii 1 – 3:

I miejsce: ex equo  Wiktoria Tomala,  Aleksandra Ścibich

II miejsce: ex equo  Zuzanna Nowak, Natalia Wysocka

III miejsce: zespół wokalny w składzie: Nicola Gnacik, Paulina Kurowska, Nina Rał, Adrian Szczepański

W kategorii 4-5:

I miejsce: Martyna Greń

II miejsce: Mateusz Nowak

III miejsce: ex equo  Zuzanna Ociepka, Sandra Domagała

W kategorii 6 -7:

I miejsce: Milena Olesiejuk

II miejsce: Jakub Gajda

III miejsce: duet: Oliwia Zenowicz i Weronika Jachimczyk

Grand Prix Konkursu zdobyła Zofia Olszenko.

            W grudniu solistki oraz  zespół wokalno-instrumentalny Zaśpiewani reprezentował naszą szkołę w konkursie twórczości muzycznej i plastycznej dzieci i młodzieży Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa zorganizowanym przez SP4 w Będzinie, gdzie odnieśliśmy muzyczny sukces: solistki  Zosia Olszenko w kategorii klas 1-3 zdobyła II miejsce, Wiktoria Tarnowska w kategorii klas starszych również zdobyła II miejsce. Natomiast zespół Zaśpiewani w kategorii zespoły muzyczne otrzymał wyróżnienie.

            W szkole działa również SZKOLNA ORKIESTRA GITAROWA, która powstała w 2015 roku z inicjatywy nauczyciela muzyki Wioletty Młodzik – Szczepańskiej, absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie. Do sukcesów orkiestry należą: wyróżnienie na Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (2016) , III miejsce na XX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (2018) oraz II miejsce na tegorocznym Festiwalu Kultury w Mysłowicach wykonując utwór Vladimira Cosmy „Reality”. W skład orkiestry wchodzą uczniowie klas 4-8: Igor Grębosz (4c), Milena Jurga (5b), Julia Anyż (6b), Julia Kuś (6b), Hanna Kowal (7a), Emilia Skowron (7b), Alicja Mróz (8a), Kinga Przygodzińska (8a), Judyta Myszkowska (8c), Amanda Zojdź (8c).

            Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej zorganizowany był po raz XXI przez Młodzieżowy Dom Kultury w dniach 2, 3, 4 kwietnia 2019 roku. Uczestniczyło w nim 71 zespołów w 3 kategoriach: teatralnej, tanecznej i muzycznej. W festiwalu wzięły udział szkoły z Mysłowic, Katowic, Będzina, Dąbrowy Górniczej. Naszą szkołę w kategorii muzycznej reprezentowały również solistki zespołu Zaśpiewani : Marcelina Galewska, która wykonała piosenkę „Dziewczyna z granatem” oraz Wiktoria Tarnowska, która zaśpiewała „Kolorowy wiatr”.

            W dniu 21 maja 2019 roku Szkolna Orkiestra Gitarowa uczestniczyła w I Regionalnym Koncercie w ramach Ogólnopolskiego Programu Kraina Muzyki Filmowe hity w Krainie Muzyki. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich. Natomiast 4 czerwca Szkolna Orkiestra Gitarowa swoim koncertem zainaugurowała XXIII Zagłębiowski Międzyszkolny Festiwal Piosenki w Będzinie.

            Uczestniczyliśmy także w konkursach Ocalić od zapomnienia, Śpiewanie na ekranie. Zespół wokalno-instrumentalny Zaśpiewani przygotował również koncerty z Okazji Dnia Edukacji Narodowej w MBP w Będzinie oraz cyklu Koncertów kolędowych dla przedszkoli nr 4, 8,9.

W skład zespołu wokalno-instrumentalnego ZAŚPIEWANI wchodzą:

Nicola Chaś, Natalia Cynar, Jakub Gajda, Marcelina Galewska, Martyna Greń, Aleksander Kosała, Hanna Kowal, Alicja Mróz, Judyta Myszkowska, Milena Olesiejuk, Kinga Przygodzińska, Emanuel Rajewski, Martyna Świątek, Wiktoria Tarnowska, Izabela Trusz, Artur Trusz, Antonina Wiktorowicz, Oliwia Zenowicz, Anna Zielińska.

Gratulujemy!