Dzień Sportu

Czy piłka na górze, czy czasem upadnie, koronawirus mnie nie dopadanie…” Szymon J. klasa 5 b

Światowy Dzień Sportu obchodzony jest na całym świeci 6 kwietnia. Został on ustanowiony w 2013 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Datę tę wybrano by uczcić pierwsze w epoce nowożytnej letnie igrzyska olimpijskie, które rozpoczęły się 6 kwietnia 1896 roku w Atenach.

W Polsce Dzień Sportu połączony jest z Międzynarodowym Dniem Dziecka i obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Tradycją tego dnia było, udawanie się dzieci po mszach do szkół na uroczyste akademie, a następnie na przygotowane wycieczki i zabawy ruchowe. Prawdopodobnie z tego to powodu z okazji Dnia Dziecka, w szkołach często obchodzony jest obecnie, również Dzień Sportu. Szczególnie teraz w czasach pandemii, gdy zmuszeni jesteśmy siedzieć w domach, Dzień Sportu staje się okazją do promocji własnych aktywności fizycznych. Dla jednych może być to bieganie, dla innych taniec, piłka nożna, rower czy pływanie. Najważniejsze jest to, aby uprawiać sport z przyjemnością i satysfakcją, cieszyć się nim i bawić….

A oto kilka prezentacji z 79 nadesłanych przez naszych uczniów przedstawiające różne formy aktywności sportowych.

Szymon 5b

Marcela 8