PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W środę 14 października 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej.

Ceremonia rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektor szkoły, która powitała wszystkich zebranych, odczytała

oraz skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Kolejnym punktem programu były występy artystyczne w wykonaniu najmłodszych.

Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Uczniowie ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Po złożeniu ślubowania uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor dużym ołówkiem, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej.
Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i sponsorowane przez Urząd Miasta rogi obfitości. Po skończonej akademii nasi bohaterowie pod opieką wychowawców udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie.

(Anna Rubacha)