„Szach i mat” Za nami I Turniej Szachowy Online

Okres pandemii wpływa negatywnie na różnego rodzaju aktywności. Środowisko szachowe również ucierpiało z jej powodu, mimo to, udało się! Tradycyjny turniej szachowy został przeprowadzony w nieco zmienionej, acz równie ciekawej, formule. Szachy online, bo o nich mowa, zadebiutowały w naszej szkole 15.02.2021r. Do gry przystąpiło 12 pasjonatów tego sportu.

Tym razem każdy z graczy przebywał w swoim domu, a rozgrywki toczyły się na wirtualnych szachownicach. Młodzi szachiści z klasy VI B rozegrali 6 partii, każda w trybie przyśpieszonym. Przez 2 godziny, szachowe rozgrywki online, dostarczyły grającym wielu intensywnych emocji, takich samych jak te, które towarzyszą graczom tradycyjnym.

Najlepsze miejsca na szachownicach zajęli:

I miejsce- Zuzia Najduch

2 miejsce- Mateusz Nowak

3 miejsce – Basia Rudy

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, a najlepsi zostali uhonorowani pucharami. Honorowy patronat nad turniejem objęła dyrektor szkoły, Pani Ewa Graca.

Oceniając cały turniej stwierdzić należy, że szachy online mogą stać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rozgrywek szachowych.

Czy internetowe szachy mogą konkurować z tradycyjnymi?, czy szachy jako gra online dają możliwość kontaktu z drugim człowiekiem?

Odpowiedź na te pytania, znajdziemy ją poniżej, w wypowiedziach naszych uczestników:

„Turniej szachowy online był dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Wspaniale spędziłam czas grając z resztą klasy, niezwykle się przy tym bawiłam. Uważam, że zorganizowanie tego turnieju było świetnym pomysłem. Bardzo dziękuję wszystkim za super grę”.

ZUZANNA RAJCA

„Dzisiejszy turniej szachowy był dla mnie ciekawym przeżyciem i emocjonującym wydarzeniem. Mile spędziłem chwile na rozgrywkach z kolegami i koleżankami. Organizacja tego turnieju to świetny pomysł! Bardzo dziękuję wszystkim za współzawodnictwo”.

MATEUSZ NOWAK

„Turniej szachowy w wersji online to prawdziwe emocje, pierwsze wygrane i przegrane. Doświadczenie na całe życie. Zajęłam pierwsze miejsce, to wspaniałe uczucie, tym bardziej, że zasady gry poznałam kilka miesięcy wcześniej. Gratuluję również wszystkim pozostałym uczestnikom, bardzo miło mi się z nimi grało i bez nich nie miałabym takiej frajdy. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Pamiętajcie, że wynik sportowy jest ważny, ale zdecydowanie nie najważniejszy. Do następnego razu”.

ZUZANNA NAJDUCH

Pomyślna reaktywacja za nami, a już w marcu kolejny turniej szachowy, w takiej samej formie.

Turniej zorganizował i sędziował Paweł Szumiński