Jesteśmy wiarygodni

Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie, jako placówka spełniająca wysokie standardy edukacyjne została zakwalifikowana do Programu Wiarygodna Szkoła i znalazła się na krajowej liście Wiarygodnych Szkół. Najważniejszym kryterium kwalifikującym do programu jest zdobycie przez placówkę, co najmniej piątego poziomu w znormalizowanej skali staninowej stosowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i komisje okręgowe przeprowadzające zewnętrzne egzaminy w oświacie.
W roku 2014/15 szkoła znalazła się na poziomie siódmym (wysokim), osiągając na sprawdzianie szóstoklasisty najwyższe wyniki w mieście. Na polu dydaktycznym placówka może się pochwalić także innymi znaczącymi sukcesami. Dwoje jej uczniów zdobyło tytuły finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty– jedna uczennica z języka polskiego i jeden uczeń z matematyki.
Będzińska SP1 spełnia również wysokie standardy w innych obszarach swojego funkcjonowania, czego potwierdzeniem jest otrzymanie w minionym roku szkolnym krajowego certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.