Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2018/19

Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy pierwszej, przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia (Wzór). Rodzice/opiekunowie prawni kandydata, zamieszkałego w obwodzie szkoły, składają do dyrektora szkoły zgłoszenie o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej w terminie od 1 lutego 2018 r.

Rodzice/opiekunowie prawni kandydata spoza obwodu zainteresowani przyjęciem dziecka do szkoły, składają do dyrektora wybranej szkoły wniosek (Wzór) o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej, w terminie od 3 do 13 kwietnia 2018 r.

Dyrektor szkoły ogłasza i przeprowadza rekrutację jeśli dysponuje wolnymi miejscami w klasach I.

Do wniosku można dołączyć:
1) oświadczenie (Wzór) o spełnianiu w danej szkole obowiązku szkolnego przez rodzeństwo kandydata,
2) oświadczenie (Wzór) potwierdzające, że miejsce pracy rodziców/opiekunów prawnych znajduje się w obwodzie danej szkoły,
3) oświadczenie (Wzór) potwierdzające, że krewni kandydata, wspierający rodziców/ opiekunów prawnych w zapewnieniu należytej opieki nad dzieckiem zamieszkują w obwodzie danej szkoły,
4) oświadczenie zawarte we wniosku potwierdzające zamieszkiwanie kandydata na terenie Będzina.

Ważne terminy dotyczące zapisów do klas pierwszych szkół podstawowych:

Zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły podstawowej obwodowej od 1 lutego do 30 marca 2018 r.
Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych od 3 do 13 kwietnia 2018 r.
Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych 27 kwietnia 2018 r. godz. 14.00
Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły podstawowej 11 maja 2018 r. godz. 14.00
Termin postępowanie uzupełniającego od 21 do 25 maja  2018 r.