Dzień Sportu- „Sztafeta Mistrzów”

Biegi w sztafecie polegają na jak najszybszym oraz zgodnym z przepisami, przeniesienie pałeczki, przez pewien dystans – od startu do mety – przez kolejnych zawodników.

Pałeczkę przekazuje się w wyznaczonych strefach zmian, podczas biegu.

Jest wiele odmian biegów sztafetowych, ale do podstawowych możemy zaliczyć:

• 4×100 m kobiet i mężczyzn
  • 4×400 m kobiet i mężczyzn

a, my na poczet „zdalnego nauczania” stworzyliśmy jeszcze jedną ciekawą odmianę.

Z okazji Dnia Sportu w naszej szkole odbył się bieg sztafetowy pod nazwą „Sztafeta Mistrzów”. Na linii startu zameldowały się 4 sztafety. Na torze 1 klasa 5b, tor drugi zajęła 5c, kolejne tory to uczniowie klasy 7a i 8b. Zamiast przekazywania pałeczki, było dotknięcie dłoni.

Emocjonujące wydarzenie zarejestrowała kamera, a co z tego wynikło, zobaczcie sami. /włącz dźwięk/

-Tor 1, klasa 5 b- Sztafeta Mistrzów

-Tory kolejne, klasa 5c i reszta „świata” czyli 7a, 8b Sztafeta Mistrzów

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, dziękuję za dobrą zabawę, zaangażowanie i wolę walki.

Paweł Szumiński