INFORMACJE DLA RODZICÓW – 8 kwietnia 2019 r.

Szanowni Rodzice

Zakończone referendum w sprawie strajku w naszej szkole potwierdziło, że placówka przystępuje do protestu. Strajk rozpocznie się 8 kwietnia 2019 r. i trwać będzie do odwołania. Dopiero 8 kwietnia 2019 r. znana będzie rzeczywista liczba nauczycieli, którzy wezmą w nim udział.
Dyrekcja szkoły poinformuje rodziców o skali akcji strajkowej, ewentualnym zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych lub możliwościach zorganizowania zajęć opiekuńczych na stronie internetowej oraz na ogólnodostępnych tablicach ogłoszeń.
W przypadku ogłoszenia strajku rodzice mają prawo do pozostawienia dziecka w domu.
Przy braku możliwości zapewnienia opieki – rodzice zostaną o tym poinformowani w poniedziałek 8 kwietnia 2019 roku, tak aby mogli ewentualnie skorzystać z zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8, z powodu nieprzewidzianego zamknięcia szkoły, do której uczęszcza dziecko.
Dyrekcja szkoły dołoży starań, aby zminimalizować negatywne skutki dla uczniów i rodziców.