Komunikat dyrektora szkoły do Rodziców

Szanowni Rodzice,

w związku ze wzmożoną zachorowalnością na grypę i choroby grypopodobne oraz zagrożeniem wystąpienia przypadków zarażenia wirusem COVID-19  informuję, że uczniowie mają zapewniony stały dostęp do mydła i ręczników papierowych w toaletach. Przy wejściu do szkoły znajduje się podajnik z płynem dezynfekującym dla rodziców i innych osób wchodzących na teren jednostki.

Informuję również, że podjęte zostały działania mające na celu uzupełnienie zapasów płynów dezynfekujących. Wzmocniono nadzór nad pracownikami obsługi, którzy odpowiedzialni są za utrzymanie czystości.  Zapewniono im środki do dezynfekcji dużych powierzchni, toalet oraz poręczy i klamek.

Stan czystości oraz zaopatrzenia w niezbędne środki jest na bieżąco monitorowany przez dyrektora i  pracowników Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Zarówno nauczyciele, jak  i pielęgniarka systematycznie przeprowadzają z uczniami pogadanki na temat podstawowych zasad higieny,  postępowania w sytuacji kontaktu z osobą chorą.  W szkole umieszczone zostały plakaty informujące o zagrożeniach i zachowaniu się w przypadku wzmożonej zachorowalności na choroby wirusowe, a także instrukcje właściwego sposobu mycia rąk.

Do Rodziców zwracam się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie z dziećmi dodatkowych rozmów dotyczących profilaktyki w ww. zakresie oraz używania środków czystości zapewnionych przez szkołę. W miarę możliwości można zaopatrzyć dziecko w żel lub płyn dezynfekujący do użytku poza placówką lub w drodze do szkoły.

Wejścia na teren szkoły proszę ograniczyć do spraw niezbędnych.

Przypominam, że w trosce o bezpieczeństwo własne oraz bezpieczeństwo innych osób nie należy posyłać na zajęcia dzieci przeziębionych, ze stanem podgorączkowym, katarem lub kaszlem.

Z poważaniem,

Ewa Graca