Otwarcie zielonej pracowni

17.12.2018 r. to ważna data dla społeczności naszej szkoły.

Tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie zielonej pracowni Leśna przystań- miejsca wyjątkowego, doskonale wyposażonego w pomoce dydaktyczne, łączącego funkcjonalność, przyjazny klimat z innowacyjnością rozwiązań i pomysłów na nowoczesną edukację.

Nasza pracownia powstała dzięki środkom finansowym przekazanym przez Miasto Będzin oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W wydarzeniu uczestniczyły osoby, które od początku- od momentu opracowywania projektu, poprzez kolejne etapy jego realizacji- wspierały działania szkoły. Wśród gości znaleźli się: Aneta Witkowska-Złocka- wiceprezydent miasta Będzina, Anna Drzewiecka- wiceprezydent miasta Będzina, Daria Paterek- przewodnicząca Komisji Oświaty i Polityki Społecznej, Piotr Krzyżkiewicz- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Będzina, Roman Goczoł- naczelnik Wydziału Oświaty, Ewa Koralewska- prezes Zarządu Oddziału ZNP w Będzinie, Bożena Gładysiewicz- przewodnicząca MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Będzinie, członkowie Prezydium Rady Rodziców.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały panie wiceprezydentki miasta Będzina.  Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego, a goście i młodzież szkolna mieli możliwość uczestniczenia w eksperymencie polegającym na badaniu pH gleby.  Nie zabrakło także emocji i zabawy podczas quizu geograficznego. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, zdobywając maksymalną liczbę punktów.
Działaniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie kibicuje sam laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii prof. Mario Molina, który dn. 08.12.2018 r. gościł w Będzinie i przekazał społeczności szkolnej dedykację: „Gratuluję poznawania przez Was nauk ścisłych. Są one bardzo ważne dla społeczeństwa! Nie ustawajcie w pracy!”

Doskonale wyposażona i zaplanowana przestrzeń edukacyjna umożliwi naszym uczniom korzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych i sprawi, że na pewno nie ustaną oni w pracy!

(E. Graca)

Galeria.