Spotkanie z Królową Śniegu

4 marca uczniowie klas:V b i Vc byli w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, na sztuce pt. „Królowa Śniegu” wyreżyserowanej przez Magdalenę Piekorz.

„W pewnym dużym mieście ,tak pięknym, że nie było w nim miejsca na ogrody, w dwóch połączonych domach, które dzieliła tylko rabatka z kwiatami mieszkali: Gerda z babcią, a w drugim mieszkał Kaj. Nadeszła zima, zaczął padać śnieg…”

Tak rozpoczyna się historia ukazana w spektaklu, który jest adaptacją jednej z najpiękniejszych baśni Andersena. Jest to opowieść o mocy przyjaźni, która zmienia wszystko, o miłości, która stapia lód, o dzieciństwie i dorosłości, o bolesnych rozstaniach i o tym, że w przemijaniu jest sens.

Wszyscy byliśmy zachwyceni: kreacjami aktorskimi, muzyką, tekstami piosenek i efektami specjalnymi. Duże wrażenie wywarł na nas wspaniały kostium Królowej Śniegu.

Tych, którzy nie widzieli sztuki, gorąco zachęcamy do jej obejrzenia. Naprawdę warto!