Witajcie wakacje

„Lato, lato, lato czeka…” ten stary szlagier mogła zanucić w dzień zakończenia roku szkolnego cała społeczność uczniowska. Wszyscy z utęsknieniem czekali na chwilę, gdy wybrzmi ostatni dzwonek i rozpoczną się wakacje. Ale zanim ten długo oczekiwany moment nastąpił, odbyły się na sali gimnastycznej aż trzy uroczystości. Jako pierwsi „wierszem i piosenką” pożegnali się nasi najmłodsi, czyli uczniowie klas I-III.

Potem nastąpiło pożegnanie ósmoklasistów. Były wzruszające podziękowania, kwiaty i życzenia. Uczniom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, pani dyrektor i wychowawczyni klasy wręczyły nagrody książkowe i nagrody specjalne. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie współpracowali ze szkołą. Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu szkolnego chóru, laureatek XXV Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Mysłowicach, kwartetu fletowego „Cztery pory roku” oraz szkolnego zespołu muzycznego “Muzykalni”.

Wszystkim absolwentom życzymy wspaniałych wakacji i wielu sukcesów na kolejnym etapie nauki.

Następnie przyszedł czas pożegnania klas IV-VI. Wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a rodzice zaangażowani w pracę szkoły podziękowania. Nowością było wręczenie nagrody specjalnej Primus Inter Pares, którą otrzymali uczniowie: Paulina Kędzierska z klasy VIII, Miłosz Elżbieciak z klasy VII oraz Stanisław Lamża z klasy V.

Na koniec uczniowie przedstawili humorystyczne scenki z życia szkoły i ze śpiewem na ustach zakończyli rok szkolny 2023/2024.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji!!!

(V. Żurek)