102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 11 listopada obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Tegoroczna rocznica była wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się oraz związaną z tym naukę zdalną. Dlatego – co zasugerowali organizatorzy obchodów  w różnych polskich miastach – zamiast udziału w wielkich zgromadzeniach, w tym dniu wszyscy Polacy mogli włączyć się w świętowanie we własnych domach – pamiętając, że Narodowe Święto Niepodległości jest symbolem ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki kolejnych pokoleń Polaków, ale również symbolem jedności, solidarności i współpracy całego społeczeństwa. Wartości szczególnie ważnych dzisiaj, w tak trudnych dla naszego społeczeństwa czasach. Dla naszej szkoły okazją do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów 11 listopada była akcja „Niepodległa do hymnu”, w ramach której dyrekcja szkoły, wychowawcy świetlicy i obecni w przeddzień rocznicy uczniowie, w samo południe przyłączyli się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Mamy nadzieję, że taka symboliczna wspólnota, mimo dystansu spowodowanego epidemią, pozwoli nam wszystkim poczuć się częścią wspaniałej społeczności i doda odrobinę otuchy w tych trudnych czasach.

(D. Brudnicka)