29 FINAŁ WOŚP

Już po raz 29. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał w Będzinie odbywał się na bulwarach i tam nie mogło zabraknąć naszej szkoły. Wspólnie z Hufcem ZHP Ziemi Będzińskiej SP nr 1 zorganizowała orkiestrową kawiarenkę. W ten mroźny dzień można było rozgrzać ciała pijąc ciepłe napoje i jedząc przepyszne słodkości, bo serca rozpalała do czerwoności idea Jurka Owsiaka. Nie byłoby to jednak możliwe bez otwartego serca rodziców, którzy licznie zgłosili chęć upieczenia ciast i babeczek. Liczba słodkich wypieków przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy. Słodkości wyglądały tak apetycznie, a i smakowały wyśmienicie, że rozeszły się w błyskawicznym tempie. O godzinie piętnastej zostały już tylko okruszki. W szkolnej skarbonce na bulwarach zebraliśmy kwotę 1031 zł. Nie jest to jednak ostateczna kwota, ponieważ akcję po raz kolejny wsparli oczywiście fantastyczni rodzicie i licznie zasilali e-skarbonkę.
Wydarzenie zorganizowane było z zachowaniem obowiązujących obostrzeń i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych.
Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!
(E. Czubat)