Projekt HEART rusza!

Serce – Heart – programu Erasmus zaczyna bić w Naszej Szkole!
Od listopada Nasza Szkoła już nie tylko teoretycznie ale wreszcie też realnie rozpocznie współpracę w ramach projektu Heart w programie Erasmus.

Wraz z nauczycielami i uczniami ze Słowenii, Turcji, Włoch, Rumunii i Portugalii będziemy realizować zadania związane ze zdrowym stylem życia, korzystaniem z dóbr natury, troską o środowisko, otoczenie,  własną kondycję ciała i duszy.

Ogłaszamy więc oficjalnie początek naboru uczniów klas V, VI, VII i VIII, którzy chcą:
– współpracować z kolegami z innych krajów Europy,
– wziąć udział w wymianie uczniów i odbyć niezapomnianą podróż edukacyjo-kulturowo-przygodową,
– stworzyć niezwykły projekt, którego owoce na długo będą uświadamiać i cieszyć wszystkich uczniów Naszej Szkoły.

Włączenie się do projektu następuje poprzez wykonanie pierwszego zadania – przygotowanie logo Heart – zgodnego z założeniami projektu (opis dostępny w załączniku na dole strony), nawiązującego do współpracy państw w nim uczestniczących i do wizji uczestnika, który na pewno wykaże się zaangażowaniem i kreatywnością. Logo powinno być proste ale symboliczne, wykonane na komputerze przy użyciu maksymalnie sześciu kolorów, łatwe do powielania w niewielkim formacie.

Projekty prosimy składać do 20.10.2018r. u pana Tomasza Musiała (koordynatora projektu) lub pani Anny Nawrockiej-Tworek. Wszyscy autorzy prac zdobędą pierwsze punkty, których suma w niedługim czasie będzie decydowała o kwalifikacji uczniów do wyjazdu na wymianę międzyszkolną.
Dokładne zasady projektu oraz punktowania zadań  się w listopadzie – po pierwszym spotkaniu przedstawicieli wszystkich krajów. Już teraz prosimy o śledzenie informacji dotyczących Heart na stronie Szkoły oraz o zgłaszanie się rodzin zainteresowanych przyjęciem do swoich domów gości – uczniów szkół partnerskich, którzy w lutym przez 4 dni będą gościć w Polsce.

Opis projektu Heart

(T. Musiał, A. Nawrocka-Tworek)