BohaterON – włącz historię!

Nasi uczniowie włączyli się w ogólnopolską kampanię mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W projekt, który ma edukować Polaków, bazując na osobistych historiach powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną, włączyli się członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz wychowankowie świetlicy szkolnej. Na lekcjach historii uczniowie z zainteresowaniem oglądali filmy i uczestniczyli w rozmowach na temat Powstania Warszawskiego i jego uczestników. Uczniowie: Wiktoria kl. 1b, Aleksander i Igor kl. 2a, Zuzanna kl. 4c, Mateusz kl. 7b, Wiktor kl. 8c, Gabriela i Kamil kl. 8d., zapoznali się z prawdziwymi historiami wybranych powstańców, którzy w czasie wojny byli dziećmi w podobnym wieku. Uczniowie wykonali dla nich piękne kartki oraz napisali wzruszające listy z podziękowaniami za służbę ojczyźnie. Kartki otrzymają wskazani adresaci:

Edward Besiński „Bohun”, Ryszard Cholewa „Rysiek”, Andrzej Lajer „Kizior”, Krystyna Zachwatowicz-Wajda „Czyżyk”, Stefan Meissner, Konrad Stanisławski „Pilawa”, Wiktor Walasiak „Lopek”, Alina Gieburowska, Antoni Polikarp Ziemak.

Listy zostały wysłane, ale każdy w wolnej chwil może nadal poznać wzruszające, niebezpieczne, a czasem niewiarygodne historie powstańców – do czego serdecznie zachęcamy.
LINK do biogramów powstańców:

(A. Płomińska-Harążka, A. Ostrowska, K. Telega)