Dzień Jeża

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jeża. To święto może wydawać się mało znane, jednak ma ono ważne przesłanie. Dlaczego warto celebrować ten dzień? Odpowiedź jest bardzo prosta – jeśli nie będziemy chronić jeży, istnieje ryzyko ich wyginięcia. Czy potrafimy sobie wyobrazić świat bez tych uroczych stworzeń? Dzieci z naszej szkoły jednogłośnie odpowiadają na to pytanie – NIE! Rok temu postanowiliśmy zbudować jeżom domki, a teraz poszerzyliśmy naszą wiedzę o ich życiu, opracowaliśmy propozycje, jak skutecznie chronić te sympatyczne, kolczaste stworzenia. Ponadto, świetnie bawiliśmy się podczas „jeżowych zabaw” w szkolnej świetlicy. Takie wydarzenia zwiększają naszą świadomość. Wiem, że nie powinniśmy przeszkadzać jeżom, chyba że potrzebują naszej pomocy. W takich momentach nie pozostajemy obojętni. Ponadto, gdy jeż zamieszka blisko nas, zgodnie z mądrością przodków, przyniesie nam szczęście i będzie chronić nasze plony przed szkodnikami.
(Dorota Brudnicka)