IX Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych

Żołnierze Wyklęci – opowiadamy o nich dzieciom nie tylko po to, aby znały historię. W tym wszystkim najważniejsze są postawy bohaterów niezłomnych. Na ich przykładzie możemy kształcić u dzieci zachowania patriotyczne. Pamięć o Żołnierzach Wyklętych umacnia u Małych Polaków wolę trwania przy najważniejszych wartościach, takich jak: wolność, honor, solidarność i poświęcenie dla spraw narodu. Żołnierze Wyklęci kierowali się bowiem zasadą: „Bądź dobrym Polakiem i kochaj Polskę”. Aby pamięć o nich przetrwała, a wyznawane przez nich wartości były przekazywane kolejnym pokoleniom, Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego ogłosił IX Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych. Zainteresowani uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne i przemyślane prace konkursowe, które wychowawcy świetlicy przesłali do organizatorów. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się miłą niespodzianką, gdyż spośród 1200 prac nadesłanych z całego świata, dzieło naszej wychowanki zostało nagrodzone wyróżnieniem. 22 czerwca odbyła się uroczysta gala, podczas której Wiktoria Brudnicka-Henning z klasy Ib otrzymała dyplom i nagrodę z rąk córki Rotmistrza Witolda Pileckiego – Zofii Optułowicz oraz Bogdana Grzenkowicza – Przewodniczącego Komitetu Pamięci Rotmistrza Pileckiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy za rok do kolejnej edycji!!!!

(Anna Ostrowska)