„Jak szybko mijają chwile, jak szybko upływa czas…”

„Jak szybko mijają chwile, jak szybko upływa czas…” . Taka refleksja dominowała na uroczystości pożegnania klas ósmych, która odbyła się w naszej szkole 24 czerwca. Siedemdziesięcioro czworo uczniów ukończyło w tym dniu ośmioletni cykl nauki.
Były podziękowania, kwiaty i życzenia.
Ósmoklasistom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, pani dyrektor i wychowawcy klas wręczyli świadectwa oraz nagrody książkowe. Dodatkowo, uczniowie ze średnią powyżej 5,3 otrzymali nagrody specjalne.
Pani dyrektor złożyła również podziękowania na ręce rodziców, którzy aktywnie współpracowali ze szkołą, a tym najbardziej zaangażowanym wręczyła statuetki „Przyjaciel szkoły”.
Uroczystość uświetniło widowisko artystyczne przygotowane przez uczniów klas siódmych.
Na koniec ósmoklasiści pożegnali się słowami piosenki, która w pełni oddawała ich emocje związane z ukończeniem szkoły podstawowej:
„Moja szkoła jak majowy dzień
Czasem słońce, czasem chwile złe
Pierwsza miłość, pierwsze smutku łzy
Nigdy tego nie zapomnę
Ostatni raz z moją klasą
Już pożegnać czas mych przyjaciół
Dzisiaj każdy ma swój dorosły świat.”
Wszystkim absolwentom życzymy wspaniałych wakacji i wielu sukcesów na kolejnym etapie nauki.

(Violetta Żurek)