Międzynarodowy Dzień Kropki

W środę, 15 września, obchodziliśmy w świetlicy oraz w bibliotece Międzynarodowy Dzień Kropki.  Święto to, ma na celu pobudzenie kreatywności i pomysłowości uczniów, zachęcenie ich do twórczej działalności oraz zachęcenie ich do odkrywania własnych talentów.

Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

W tym dniu dzieci poznały historię małej dziewczynki. Rozmawiały o swoich talentach i odwadze. Wzięły udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Największą popularnością cieszyło się poszukiwanie kropek, ukrytych na boisku szkolnym oraz zabawy z kolorową kostką. Następnie wykonywały prace plastyczne „Drzewo Talentów” oraz „Wesoły Królik”.

Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”, który nastawiony jest na naukę poprzez łączenie sztuki z kompetencjami kluczowymi.

(Ewa Czubat, Dorota Brudnicka)