Mistrzostwa rejonu w tenisie stołowym

8 listopada 2023 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach, odbyły się zawody ćwierćfinałowe województwa, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym dla chłopców i dziewcząt. O godzinie 10:30 do rywalizacji zgłosiły się 3 drużyny chłopców i 3 drużyny dziewcząt. Po zaciętych meczach „każdy z każdym”, nasi reprezentanci zwyciężyli ze szkołą z Rogożnika 4:1 oraz ze szkołą z Mierzęcic – również 4:1, zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Gratulujemy!!!

15 listopada 2023 roku SP1 będzie reprezentować Będzin w zawodach półfinałowych województwa śląskiego w Sosnowcu. Nasi zawodnicy to: Jan Mirek, Łukasz Buchacz, Jakub Słabosz. Szczególne podziękowania dla Pana Piotra Mirka, rodzica jednego z naszych zawodników, który jest graczem II i III ligi UKS Energia Siewierz. Pan Piotr, poświęcając swój wolny czas, zaoferował pomoc w przygotowaniu chłopców do zawodów. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w 4-godzinnym profesjonalnym treningu w tenisie stołowym.

(Marcin Siemiątkowski)