Nasz piątoklasista – Staś Lamża – finalistą Olimpiady Języka Angielskiego

Mamy ogromny zaszczyt i przyjemność ogłosić, iż uczeń naszej szkoły Stanisław Lamża z klasy 5c zdobył zaszczytny tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów edycji 2023/2024.

Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów to prestiżowy konkurs przedmiotowy organizowany na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji. Jego adresatami są uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, których wiedza znacznie wykracza poza podręcznik szkolny i poza sztampowe myślenie o nauce tego języka. Konkurs jest trzyetapowy, a każdy etap składa się z dwóch części sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu gramatyki i słownictwa, a także wiedzę o krajach anglojęzycznych, ich kulturze, literaturze, historii, sztuce, sporcie.

W pierwszej części pierwszego etapu brało udział ponad 40 000 uczestników.

Nic zatem dziwnego, że zgodnie z obowiązującymi przepisami laureaci oraz finaliści Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów są zwolnieni są z egzaminu ósmoklasisty z części językowej dotyczącej języka angielskiego. Mają również możliwość składania dokumentów do wybranej szkoły z pierwszeństwem w rekrutacji.

Przekazujemy ogrom gratulacji na ręce zwycięzcy, a także jego Rodziców i Pani Pauliny Perlak, nauczycielki języka angielskiego.

Jednocześnie zachęcamy pozostałych uczniów naszej szkoły do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Nigdy nie wiadomo, w którym z Was drzemie ponadprzeciętny talent.