Obchody Dnia Ziemi 2021

Społeczność naszej szkoły co roku bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Szkolne koło ekologiczne zorganizowało dla uczniów klas IV konkurs plastyczny online na plakat o tematyce ekologicznej, uczniowie klas V przygotowali prezentację na temat działań podejmowanych w ramach ratowania naszej planety, natomiast uczniowie klas VI – VIII 22 kwietnia, po zajęciach lekcyjnych wzięli udział w Turnieju wiedzy ekologicznej w formie online. Jak co roku uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Moja Ziemia – Czysty Świat” zorganizowanym przez Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Zespół Parków Krajobrazowych w Będzinie. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klas IV – VIII obejrzeli film „Jak dbać o naszą planetę?” oraz uczestniczyli w pogadankach na temat idei obchodów Dnia Ziemi i podejmowanych działań ekologicznych.

(Barbara Haj)