Ogólnopolski Program „Profilaktyka czerniaka”.

Uczniowie klas 7 i 8 wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach „Akademia czerniaka” w ramach realizowanego w szkole Ogólnopolskiego Programu „Profilaktyka czerniaka” opracowanego przez Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie. Głównym celem tego programu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat czerniaka, czynnika ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki. Realizatorami programu byli: nauczycielka biologii i nauczyciele wychowawcy klas 7 i 8. Uczestniczyło w nim 103 uczniów i 6 nauczycieli. Był on realizowany w ramach zajęć biologii i godziny wychowawczej. Zajęcia prowadzone były metodą warsztatową z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez organizatora w formie online (ulotki, plakaty, scenariusz zajęć, film „Samobadanie skóry). Realizowany w szkole program przybliżył uczniom sposoby rozpoznawania i zasady zapobiegania nowotworom skóry. Sprawozdanie ze zrealizowanych w szkole zajęć w ramach „Profilaktyki czerniaka” przesłano do lokalnego koordynatora przy Urzędzie Miejskim w Będzinie.