Park Niespodzianek – wycieczka klas pierwszych

20 czerwca uczniowie klas Ia i Ib wzięli udział w wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Zwiedzanie rozpoczęli od Alei Bajkowej, czyli spotkania z bohaterami dziecięcych baśni. Nasi wychowankowie mogli wysłuchać tam fragmentów m.in. „Czerwonego Kapturka”, „Pinokia” oraz „Trzech Świnek”, a także wykonać sesję zdjęciową ze Shrekiem. Kolejną atrakcją była żywa lekcja przyrody, czyli pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów. Orły i puchacze swobodnie szybowały ponad naszymi głowami. Sokolnicy opowiadali również o swoich podopiecznych, przybliżając w ten sposób tajniki sztuki wychowania ptaków. Ich pokazy były niesamowitą lekcją i dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się po zakup pamiątek oraz zjedli pyszny posiłek.

(Dorota Brudnicka)