„Pierwszaki na start”- III szkolna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu.

Nasza szkoła, kolejny raz przyłączyła się do Europejskiego Tygodnia Sportu „#Be Active”. Projekt „Pierwszaki na start” zaadresowany jest do najmłodszych uczniów szkoły wkraczających w mury „małobądzkiej jedynki”.

20.09.2022 r. w godzinach popołudniowych 48 pierwszoklasistów wzięło udział w turnieju sportowym. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły p. Ewa Graca. Mali sportowcy sprawdzali swoją siłę, celność i wytrzymałość rozgrywając turniej sportowy w „Dwa ognie”. W przerwach między rozgrywkami wszyscy obecni obejrzeli popis układu akrobatycznego w wykonania uczennic klasy czwartej. Była dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawczynie klas pierwszych. Na koniec młodzi sportowcy otrzymali z rąk dyrektora szkoły okolicznościowe puchary oraz dyplomy.

Cele turnieju: integracja, zachęcenie do aktywnego spędzenia czasu wolnego, dbałość o rozwój fizyczny oraz właściwe nawyki żywieniowe został spełniony w 100%.

/Izabella Kielan, Marcin Siemiątkowski, Paweł Szumiński/