Podsumowanie XXIV Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki

„To była prawdziwa uczta muzyczna”- tak jury XXIV Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki podsumowało występy 64 uczestników reprezentujących 30 szkół województwa śląskiego.

Zgodnie z regulaminem 9 czerwca 2021 r. jury w składzie: Natalia Łukaszewicz-Charabin- artystka chóru Filharmonii Śląskiej, Ewelina Grad- inspektor  Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Wioletta Młodzik-Szczepańska- nauczyciel muzyki w SP1 w Będzinie oraz Tomasz Sowa- muzyk oraz dyrektor SP4 w Będzinie obejrzało, wysłuchało i oceniło młodych wykonawców pod kątem: doboru repertuaru, interpretacji, intonacji, dykcji oraz ogólnego wrażenia artystycznego.

Konkurs, który swym honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, po raz pierwszy od 23 lat odbył się w formule dostosowanej do wymogów reżimu sanitarnego, czyli online. Nowa formuła z całą pewnością  nie wpłynęła na obniżenie poziomu artystycznego. Jury, po długiej debacie, przyznało nagrody i wyróżnienia  utalentowanym muzycznie uczniom klas I-III (1. kategoria), klas IV-VI (2. kategoria) oraz klas VII i VIII (3. kategoria).

Lista laureatów i wyróżnionych w XXIV edycji  Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki:

Kategoria I: KLASY 1-3

I MIEJSCE: 

Paulina Knapik – ZSP nr 2 Sarnów

Natalia Feret – SP Koziegłowy

II MIEJSCE: 

Aurelia Sobolewska – ZSP nr 2 Sarnów

Maja Ciećwierska – SP 2 Czeladź

III MIEJSCE:

Julia Bjanid – SP 13 Będzin

Iga Janus – SP 1 Będzin

WYRÓŻNIENIE:

Klaudia Stefanowicz – SP 1 Będzin                                                                

Nadia Wieczorek-Piecuch  – SP 6 Będzin

Kategoria II: KLASY 4-6

I MIEJSCE GRAND PRIX:

Antonina Kraszewska – SP Cieszyn

I MIEJSCE:

Zofia Bocheńska – SP Chruszczobród

II MIEJSCE:

Laura Rumpel – MOPP Knurów

Maria Sułecka – SP 11 Będzin

III MIEJSCE:

Natalia Kopijka- SP 9 Będzin

WYRÓŻNIENIE:

Małgorzata Kołodziej – SP 1 Będzin

Julia Krzemień – SP 4 Będzin

Kategoria III: KLASY 7-8

I MIEJSCE:

Julia Mika – SP 6 Sosnowiec

Patrycja Wojciechowska – SP 9 Będzin

II MIEJSCE:

Zuzanna Piesik – SP 13 Będzin

Maja Tywonek – SP 17 Katowice

III MIEJSCE:

Wiktoria Górecka – SP 23 Sosnowiec

Magdalena Kożuch – PSP Brzezinka

WYRÓŻNIENIE:

Patrycja Sinicka – SP 6 Sosnowiec

Patrycja Chrząszcz – SP 7 Czeladź

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział, a zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca- dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Przypominamy, że Decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty nr WE-KZ.537.16.2021 z dnia 25 lutego 2021r. XXIV Zagłębiowski Międzyszkolny Festiwal Piosenki znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Wspaniałym wykonawcom i ich opiekunom artystycznym gratulujemy, gorąco dziękujemy za udział i zapraszamy za rok na jubileuszową 25. edycję festiwalu.