Poznajcie nasze kandydatki do Młodzieżowej Rady Miasta Będzina

Barbara Rudy z klasy 8B


Nazywam się Barbara Rudy i chodzę do klasy 8b Szkoły Podstawowej nr.1 im. Adama Mickiewicza w Będzinie. Interesuję się polityką i zajęłam drugie miejsce w tegorocznym Miejskim Konkursie Wiedzy o Polskim Parlamencie. Lubię podróże i długie spacery. Jestem osobą otwartą na nowe doświadczenia, lubiącą wyzwania. Jestem pracowita oraz rzetelna, chętnie pomagam innym, kiedy tego potrzebują. Szanuję wszystkich, niezależnie od ich światopoglądu. Opowiadam się za stworzeniem możliwości wypowiadania się społeczności szkolnej, w tym celu zamierza wprowadzić ankiety i sondaże. Ich wyniki omawiane byłyby następnie przez Radę Młodzieżową, która mogłaby wyciągnąć z nich istotne wnioski. Czego możecie ode mnie oczekiwać? Godnego reprezentowania klasy, szkoły, a przede wszystkim całej młodzieży na szczeblu będzińskiego samorządu, pomagania w realizacji pomysłów i projektów zgłaszanych przez będzińską młodzież oraz realizacji własnych pomysłów np. imprez skierowanych do młodzieży i akcji charytatywnych. W Będzinie chciałbym zwiększyć integrację między szkołami poprzez wspólne miejskie gry terenowe. Zależy mi na zaangażowaniu się młodzieży w politykę lokalną, a co za tym idzie umożliwienie jej działania i pomocy przy realizowaniu pomysłów. Moim zdaniem każdy z mieszkańców zasługuje na wysłuchanie i uczestnictwo w życiu miasta. Chciałabym pokazać, że młodzi ludzie również mają wpływ na to, co się dzieje w naszym mieście. Przy głosowaniu nad ustawami będę kierować się zdrowym rozsądkiem i Waszym dobrem.

oraz

Zuzanna Ociepka z klasy 8C


Jestem Zuzia Ociepka. Mam 14 lat i chciałabym, abyście dzięki mnie mogli cieszyć się zmianami w Będzinie, które pozwolą nam, młodzieży, rozwinąć skrzydła. Chciałabym rozbudzić dobrą energię wśród będzińskich nastolatków poprzez organizację festiwali, imprez i eventów. Nie zaszkodzą nam dodatkowe zajęcia integrujące społeczność w różnym wieku. Marzyłabym o rywalizacji w duchu fair-play, która dostarcza emocji i pozwala poznawać nowych ludzi. Niewątpliwie zwróciłabym też uwagę na ciekawą historię naszego miasta, którą warto rozpowszechniać i promować np. poprzez organizację wycieczek i oprowadzania po Będzinie. Na pewno jednym z moich priorytetów byłoby zorganizowanie darmowych lekcji koleżeńskich, podczas których młodzież pomagałaby młodszym w nauce poprzez zabawę. Zachęcam do głosowania na mnie i obiecuję, że wykorzystam swoją szansę dla naszego wspólnego dobra!

Głosowanie już 26. 09. 2022r.