„Robimy skok na Smog”

Uczniowie klas I – VIII wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Robimy skok na Smog” zorganizowanym w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego Zagłębiowski Alarm Smogowy „ Czyste powietrze. To moja sprawa”. Głównym celem tego konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat ekologii, promowanie idei ochrony środowiska oraz uświadomienie zagrożeń dla człowieka i otaczającej go przyrody. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką w postaci komiksu przedstawiającego walkę człowieka ze smogiem. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością. Prace uczniów zostały wystawione na zorganizowanej na korytarzu szkolnym wystawce prac uczniów. Podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się w marcu podczas podsumowania realizowanego w szkole projektu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie.