Różnorodny świat grzybów

Uczniowie klas piątych przez miesiąc uczestniczyli w projekcie edukacyjnym z biologii „Różnorodny świat grzybów” prowadzonym przez p. Barbarę Haj, nauczycielkę biologii.

Głównym celem tego projektu było poszerzenie wiedzy z zakresu przyrody, w tym znajomości grzybów, rozwijanie świadomości ekologicznej oraz umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce. Projekt składał się z dwóch części. W I części projektu uczniowie zdobywali i poszerzali wiedzę dotyczącą środowiska życia, budowy i znaczenia grzybów, natomiast w II części zadaniem każdego uczestnika było wykorzystanie wiedzy w praktyce poprzez wykonanie modeli różnych grzybów: jadalnych i trujących. Wszyscy uczestnicy projektu wykazali się imponującą kreatywnością i ogromem włożonej pracy w ich wykonanie. Wykonane modele grzybów pozwolą zapamiętać charakterystyczne, rozpoznawcze cechy różniące grzyby jadalne i trujące oraz ich znaczenie w przyrodzie i w życiu człowieka. Prace uczniów prezentowane są w szkolnej ekopracowni „ Leśna przystań”.