Sukcesy naszych uczniów w finale konkursu geologicznego

2 czerwca, w Państwowym Instytucie Geologicznym w Sosnowcu, odbył się regionalny finał XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu geologicznego pod hasłem „Geologiczna różnorodność Ziemi”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Oddział Górnośląski Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Sosnowcu. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VC – Zuzanna Nowak – otrzymała wyróżnienie w finale, w części plastycznej konkursu.
Kolejnym nagrodzonym został Mateusz Nowak z klasy VIIIB, który zdobył tytuł laureata I miejsca konkursu wiedzy geologicznej. Mateusz, jako najlepszy zawodnik, awansował do finału ogólnopolskiego, gdzie będzie reprezentował województwo śląskie i opolskie. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, a na wszystkich uczestników czekała niespodzianka – spotkanie z Darthem Vaderem – bohaterem Gwiezdnych wojen. Prawdziwa moc była z nami!
Ogólnopolski finał konkursu już niebawem, mocno trzymamy kciuki za Mateusza.

(Jacek Wąsowski)