Świat w jednym miejscu.

W tym roku XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przypadł na dni od 8 do 15 maja i towarzyszyło mu hasło „Świat w jednym miejscu”. Nasza biblioteka również włączyła się do jego obchodów i zorganizowała liczne atrakcje dla swoich czytelników.
Najmłodsi mogli wziąć udział w spektaklach teatrzyku kamishibai. Zorganizowane zostały dla nich również trzy warsztaty artystyczne w ramach programu Zabawa Sztuką :
– „Obrazy malowane nożyczkami” – bądź jak Henri Matisse, piękno i harmonia przy użyciu nożyczek i kolorowego papieru/gazet;
– „Nastrój wyrażony kolorem” – barometr emocji w postaci własnego dzieła sztuki (z wykorzystaniem książki „Kolorowy potwór” Annallenas);
– „Sztuka ziemi (land art)” – tworzenie obrazów przy użyciu materiału przyrodniczego np. kamieni, patyków, liści, szyszek.
Czytelników, którzy w tym tygodniu wypożyczyli książki, można było od razu rozpoznać, gdyż otrzymali kolorowe, pamiątkowe przypinki z napisem ,,Czytam Książki” oraz z logo naszej szkoły.
Ogłoszony został konkurs „Opowiedz mi o swojej ulubionej książce”. Na zgłoszenia czekamy do 30 maja. Szczegóły w linku: https://sp1.bedzin.edu.pl/opowiedz-mi-o-swojej-ulubionej-ksiazce/
Obchody Tygodnia Bibliotek zamknęły zajęcia z projektu MegaMisja, które, wyjątkowo, odbyły się w formie pikniku na świeżym powietrzu.

(E. Czubat)