#SZKOŁA PAMIĘTA

Nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN “Szkoła pamięta 2020”. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym w całej Polsce. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

W ramach akcji wychowawcy świetlicy wspólnie z nauczycielami biblioteki oraz klasą 6b wraz z wychowawcą podjęli następujące działania:

• przygotowanie gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub lokalnemu miejscu pamięci,
  • przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych,
  • zorganizowanie konkursów plastycznych upamiętniających ważne miejsca pamięci oraz lokalnych bohaterów.
  • przygotowanie w formie prezentacji mapy miejsc pamięci z najbliższej okolicy.

Bardzo dziękujemy p. Adamowi Szydłowskiemu  za konsultacje w sprawie miejsc pamięci narodu żydowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

(W. Młodzik-Sczepańska, D. Brudnicka)