Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz…

Dnia 23.04.2024 roku Miłosz Elżbieciak, laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, odebrał z rąk Pani Aleksandry Dyli, Śląskiej Kurator Oświaty, zaświadczenie, dyplom i nagrodę za zdobycie maksymalnej liczby punktów w tym jakże prestiżowym konkursie przedmiotowym. Gala wręczenia odbyła się w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach, a gratulacje naszemu uczniowi i ośmiu innym zdobywcom 60 punktów w konkursach przedmiotowych oraz 33 uczniom województwa śląskiego, którzy zdobyli zaszczytny tytuł laureata z więcej niż jednego przedmiotu, składali m.in. Wiceminister Edukacji Narodowej Henryk Kiepura, Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Nasz siódmoklasista nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jesteśmy przekonani, że jego umiejętność stawiania sobie wysokich celów i osiągania ich pozwoli sięgnąć po najwyższe laury w klasie ósmej. Może matematyka, może biologia… język angielski – też wchodzi w grę. A najlepiej, Miłoszu, wszystkie te przedmioty. I język polski jeszcze prosimy.

Serdeczne gratulacje dla Miłosza, dumnych Rodziców oraz nauczycieli, którzy wspierają go w rozwijaniu zdolności.

Więcej na temat uroczystości, której uczestnikami byli wybitni śląscy laureaci: