Uczeń z pasją, czyli na fali sukcesów Mateusza.

Mateusz Pinczak, uczeń klasy VII naszej szkoły, to aktualny pływacki Mistrz Śląska.

Przygoda Mateusza z pływaniem zaczęła się w 1 klasie szkoły podstawowej. W 2014 roku rozpoczął swoje treningi pływackie jako zawodnik klubu sportowego UKS DRAGON BĘDZIN. Mateusz trenuje 5 razy w tygodniu, często treningi rozpoczynają się o 6 rano, mimo to mobilizuje się do pracy, ponieważ pływanie stało się jego pasją.
Treningi, udział w zawodach, jak i rywalizacja sportowa sprawiają  mu ogromną przyjemność. Mateusz osiąga coraz lepsze wyniki, poprawia swoje czasy życiowe. Sprawdził się w kilku stylach pływackich. Na początku pływał stylem klasycznym, po osiągnięciu odpowiedniego wieku zaczął również rywalizować w stylu motylkowym, co zaowocowało zdobyciem miejsc na podium. Z czasem jego dominującym stylem stał się styl dowolny, w którym czuje się najlepiej. Mateusz brał udział w wielu zawodach okręgowych i międzynarodowych, zdobywając wiele sukcesów. W swoim dorobku ma około 100 medali, dyplomów i pucharów.
W czerwcu 2019r. na Mistrzostwach Śląska w Radlinie zdobył dwukrotny tytuł Mistrza Śląska na dystansie 50 m i 100 m w stylu dowolnym. W tym samym roku w grudniu, również w Radlinie zdobył 4-krotny tytuł Mistrza Śląska na dystansie 100 m, 50 m w stylu dowolnym oraz w stylu motylkowym na tych samych dystansach. Dzięki tym wynikom Prezydent Miasta Będzin  przyznał Mateuszowi stypendium sportowe za wybitne osiągnięcia w 2019 roku.
W listopadzie 2020 roku uczeń zdobył 3-krotny tytuł Mistrza Śląska na 100 m i 200 m w stylu dowolnym oraz 100 m w stylu zmiennym. Oprócz zdobycia wielokrotnego Mistrza Śląska jego celem było ustanowienie nowego rekordu Śląska na 100m w stylu dowolnym, który od 2016 roku nie został pobity. Chłopiec osiągnął swój cel. Podczas zawodów ustanowił nowy rekord Śląska na dystansie 100 m w stylu dowolnym z czasem 57,93. Ponadto Mateusz został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw w kategorii wiekowej 12-latków.

Mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszego Mistrza! Być może mamy do czynienia z pływackim talentem na miarę naszych najlepszych pływaków –  Pawła Korzeniowskiego, czy Otylii Jędrzejczak.