Z wizytą w Filharmonii Śląskiej

24 października 2023 r. uczniowie z klasy 4b uczestniczyli w inaugurującym koncercie cyklu „Młoda Filharmonia” pod hasłem „Klasycy Wiedeńscy”. Program “Młoda Filharmonia” to seria występów z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, Śląskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru Filharmonii Śląskiej. Całość została ujęta w specjalnie przygotowany program muzyczny i słowny, skrojony z myślą o młodszych melomanach. Jest to wspaniała okazja, by zrobić pierwszy krok w kierunku poznawania muzyki, a także rozwinąć swoje zainteresowania i pogłębić wiedzę. W programie koncertu inauguracyjnego usłyszeliśmy najsłynniejsze dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena oraz Josepha Haydna, które wykonała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą Radosława Dronia.

(Wioletta Młodzik-Szczepańska)